24 wrz 2014

Lampion z chwostami DIY

Długie, smukłe świece. Takie ostatnio do mnie najbardziej przemawiają. Wybaczam im nawet to, że zwykle nie roztaczają cudownie kojących zapachów. Są bezwonne. Ale w czym innym tkwi ich urok i uroda więc znoszę je do domu dziesiątkami i rozstawiam po parapetach i meblach. Te długie  zapalam w wyjątkowych przypadkach - podobają mi się najbardziej takie czyste i nieskalane ogniem. Dziewiczo białe. Wyglądają elegancko i wytwornie a przy tym prosto i nieprzekombinowanie. Gdy kilka dni temu do domu przyniosłam następne opakowanie, okazało się, że nie mam ich gdzie włożyć. Postanowiłam zatem sięgnąć po najprostszy sposób i zrobiłam lampion ze słoika.


 Potrzebujesz: duży słoik, białą farbę do szkła lub zwykłą olejną - w kolorze białym , sznurek - 2-3 metry. Do zrobienia chwostów - sznurek ( 2-3 m), zapięcia do biżuterii - tyle, ile planujesz zrobić chwostów oraz  klej typu super glue.
1. Dno słoika oraz jego brzeg od zewnątrz oraz od wewnątrz pomalowałam farba olejną. Pozostawiłam do wyschnięcia.2. Drugim etapem było zrobienie chwostów ze sznurka. Na prostokąt z tektury lub plastiku nawiń sznurek ( lub włóczkę albo nici do wyszywania) w sposób przedstawiony na zdjęciu poniżej. Po nawinięciu odpowiedniej ilości materiału - zdejmij delikatnie z prostokąta z tektury i zwiąż na jednym z końców. Następnie jeden z końców wciśnij do zakończenia do robienia zapięć do biżuterii - w razie konieczności do środka zapięcia wlej kilka kropel kleju co zabezpieczy chwost przed rozpadnięciem się.3. Odetnij sznurki na drugim końcu - w ten sposób powstanie chwost.
4. Chwosty zawieś na sznurku, którym następnie opleć  brzeg słoika. Lampion gotowy.

Marta

7 komentarzy:

 1. Wygląda rewelacyjnie! To słoik po dużej nutelli?:D
  I jeszcze, planujesz palić tam te świece, czy to raczej przechowalnia dla nich będzie?

  Ja bardzo lubie świece (i to też takie prostsze, białe), ale zwykle mam problem z tym, gdzie i w czym ustawiać te zapalone...

  OdpowiedzUsuń
 2. to słoik po oliwkach z Lidla- raz na jakiś czas się tam takie duże słoje oliwek pojawiają. Poki co to przechowalnia :) bo dopalam inne, ale potem jak najbardziej zamierzam je zapalać. Myślę, ze ten lampion się sprawdzi dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja, a skąd taki śliczny rzemień/sznurek?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra, im prościej tym lepiej.
  Gadaj zaraz skąd ten sznurek! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sznurek jest z tk maxx, widzialam rowniez w innych wersjach kolorystycznych. W dobrze zaopatrzonych sklepach z elementami do wyrobu bizuterii tez takie powinny byc, ciesze sie, ze sie Wam podoba :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedzenie Zakładników Codzienności oraz za Twój komentarz