18 lis 2014

Naszyjnik ze sznurka bawełnianego z kolorowymi kamieniami - DIY

Idą święta - zatem każdy pomysł na własnoręcznie przygotowany prezent jest w cenie. W końcu nic tak nie cieszy, jak jakaś drobnostka wykonana przez bliską osobę. A przynajmniej tak powinno być :) Dla niezdecydowanych, czy własnoręcznie wykonane biżuteryjne upominki mogą konkurować z tymi ze sklepów - dzisiaj przedstawiam moje ostatnie rękodzieło. Bez zbędnych słów - zapraszam do zapoznania się z tym, jak krok po kroku wykonać taki naszyjnik ze sznurka bawełnianego  z kolorowymi kamieniami

naszyjnik diy projekt


Naszyjnik ze sznurka bawełnianego  z kolorowymi kamieniami - diy

 Jak wykonać naszyjnik ze sznurka bawełnianego  z kolorowymi kamieniami.

1. Potrzebne materiały:
- około 150 cm bawełnianego, plecionego sznurka - ja wybrałam w kolorze granatowym. Sznurek należy zabezpieczyć na końcach za pomocą taśmy bezbarwnej ( podkleić końce) - w innym przypadku będzie się pruł.
- zapięcie do biżuterii ( karabinczyk) oraz 2 zakończenia
- 2 opakowania muliny- w dowolnych 2 kolorach
- kilkanaście kolorowych koralików - moje są z  kwarcu . Można oczywiście użyć też plastikowych, ale z naturalnymi kamieniami naszyjnik będzie ładniejszy.
- nożyczki, klej typu super glue ( przezroczysty po zaschnięciu), kawałek taśmy klejącej  dwustronnej

naszyjnik diy projekt

Wykonanie

1. Odmierzamy 3 odcinki sznurka - każdy długości około 50 cm.2. Dwa kawałki sznurka okręcamy muliną - na końcu bawełnianego, plecionego sznurka, za pomocą taśmy bezbarwnej doklejamy spory kawałek muliny ( złożonej dwukrotnie - aby wzór był bardziej wyraźny). Następnie okręcamy muliną sznurek - w sposób zaprezentowany na zdjęciu. Zabezpieczamy drugi koniec za pomocą taśmy. Użyłam dwóch odcieni muliny - jeden ze sznurków okręciłam tym w kolorze miętowym, drugi - szmaragdowym.3. Wszystkie trzy sznurki sklejamy na końcu za pomocą taśmy bezbarwnej. Następnie doklejamy mocnym klejem do zakończenia do naszyjników. Czekamy aż klej mocno zwiąże. 

4. Tuż przy zakończeniach sznurki oklejamy wąskim paskiem taśmy dwustronnej. Następnie oklejamy jednym z wybranych przez nas kolorów muliny. Zabezpieczamy zakończenie muliny za pomocą kropelki kleju.

5. Po wykończeniu naszyjnika w okolicy zapięcia - przechodzimy do następnego kroku. Delikatnie, za pomocą małych porcji przezroczystego kleju, sklejamy ze sobą sznurki w naszyjniku. Dzięki takiemu podklejeniu naszyjnik zachowa ładny kształt, nie będzie się odkształcał po założeniu go na szyję.5. Ostatnim krokiem jest umocowanie kolorowych kamieni - należy nawlec je na nitkę z igłą, następnie w kilku miejscach przyszyć do zewnętrznego sznurka.Gotowe!!! Muszę przyznać, że najtrudniejszym zadaniem przy jego wykonaniu było zrobienie zdjęć. Już tak szybko robi się ciemno...


naszyjnik diy projekt

Na szyi prezentuję się świetnie!!! Jak tylko uda mi się zrobić zdjęcia w świetle dziennym - od razu je tu wrzucę, aby udowodnić raz jeszcze, że samodzielnie można zrobić sobie naszyjnik, jaki w popularnych sieciówkach niejednokrotnie kosztuje kilkadziesiąt złotych. Zatem do dzieła!!! Kto chętny? 

naszyjnik diy projekt


pozdrowienia 

Marta

1 komentarz:

  1. Świetny naszyjnik i bardzo dokładny tutorial. Super. Dzięki!
    Pozdrawiam Hania

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedzenie Zakładników Codzienności oraz za Twój komentarz