13 lis 2014

Dzikie Oczy

Wyobraź sobie, że spoglądają na Ciebie... Dzikie, tajemnicze i nieokiełznane oczy - gapią się wprost z Twojej ściany. Świdrują Twój mózg, wywołują na mentalny pojedynek, stawiają do pionu Twego wewnętrznego Tchórza lub Bohatera. Symbolizują przygodę i tajemnicę, często też dalekie lądy... może Afrykę lub amerykańskie prerie? Miejsca, w których z pewnością bardzo chciałbyś być. Te oczy przyciągają magnetycznie. Nie uznają kompromisów, wciśnięcia gdzieś w ciemny kąt, wsunięcia za szafę. Domagają się należnej im przestrzeni, najlepiej neutralnej, białej ściany. Chcą tam dominować, pokazać swoją prawdziwą naturę. Nawet jeśli w styl życia wpisane mają skubanie trawy lub listków drzew, swoim majestatem nie ustępują tym, które wolą zamoczyć zęby w ciepłej krwi. Niech nie zmyli cię ich pokora i spokój. W duszy gra im zew natury, co każe biec przed siebie, z wiatrem i pod wiatr. 


www.minted.comŁapię się na tym, że co jakiś czas zamieszczam wpis o możliwościach dekorowania ścian. Nie mogę nic poradzić na to, że co rusz natykam się w internecie na inspirujące fotografie lub obrazy. Takie, które niemal natychmiast chciałabym mieć u siebie. Tym razem w jednym miejscu zgromadziłam przykłady zdjęć dzikich zwierząt lub zwierząt w naturze. Jaka bije od nich siła i energia! Fascynuje mnie, jak niektóre z nich zastygły w bezruchu. Na mgnienie oka i mgnienie migawki - jak gdyby umówiły się z fotografem na krótkie pozowanie. Wykorzystanie właśnie tego typu fotografii, niesie w pakiecie efekt "wow" dla mieszkania. Świetnie sprawdzają się w aranżacjach w stylu skandynawskim, co z łatwością można zaobserwować we wnętrzarskich magazynach czy stronach internetowych. Przywołują element natury i dzikiej przyrody, współgrają z drewnianymi meblami i organicznymi dodatkami. Mogą stać się swoistą "kropką nad i" w tego typu aranżacjach. Myślę, że wspaniale prezentowałyby się w  dużych formatach - śmiem twierdzić, że w tym przypadku rozmiar ma znaczenie :)


www.etsy.com


www.minted.com
  
www.minted.com


www.etsy.com

www.etsy.com

www.etsy.com 


Co myślicie o takich fotografiach jako elementach dekoracyjnych mieszkania ? 

Marta

5 komentarzy:

 1. Zdecydowanie mogłoby to bardzo interesująco wyglądać, choć szczerze mówiąc osobiście nie przepadam za tego typu motywami, to jednakże chętnie przeglądam co jakiś czas inspiracje w tym stylu:) Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te z końmi są świetne...Pozdrawiam! kasiaathome

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele uroczych fotek :)
  Pozdrawiam Marta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te oczyska jeleni to przepiękne, uwielbiam :))) na mnie gapią się takie jeleniowe oczyska z poduszki :)
  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem jak najbardziej na tak ;) oczywiscie wszystko zalezy od wystroju naszego wnetrza :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedzenie Zakładników Codzienności oraz za Twój komentarz