1 sie 2015

Wenecja i moje wrażenia

Niektórzy mówią, że Wenecja ma kilka twarzy. 

Tą piękną, prawdziwie glamour, zwróconą w stronę turystów zjeżdżających z każdej strony świata. Kokietuje ich fasadami stylowych pałaców, puszcza oko spod przymkniętych okiennic chroniących wnętrza przed upałem i wilgocią. Pilnie strzeże swych urokliwych granic nad Grand Canal, odgradzając się od pozostałej części miasta przytulnymi kawiarenkami, drink barami i drogimi restauracjami. Bez względu na porę roku, zachęca do zabawy w bal maskowy, zachwycając tymi karnawałowymi ozdobami  tworzonymi przez tutejszych artystów.

Ta druga odkrywa swoje tajemnice tym, którzy skierują swoje kroki trochę dalej, w  jej ciemne, wilgotne zaułki. Odrapane drzwi i ściany, wąziutkie przejścia pomiędzy wysokimi murami, drobne żyłki kanałów w których woda krąży trochę mniej żwawo. Dziesiątki małych sklepików z wszechobecną chińszczyzną w postaci breloczków, magnesów na lodówkę.

Mnie zachwyciła każda jej odsłona, ochom i achom nie było końca, a odrapane drzwi i ściany idealnie wpisywały się dla mnie w niezwykły klimat tego miasta. Rejs po Grand Canal w słoneczny dzień, kiedy światło wydobywa cudownie zielony kolor wody, po prostu mnie zachwycił. Dziesiątki malutkich mosteczków rozwieszonych pomiędzy kanałami, malutkie place z kranikami do czerpania wody, stylowi gondolierzy w swoich pasiastych koszulkach.  Wszystko to tworzy tak urokliwy i niepowtarzalny obraz.  Wenecja dla mnie jest przepiękna. 

10 komentarzy:

 1. To prawda, Wenecja ma swój urok. To widać na zdjęciach. Fajnie spędziłaś pierwszą część urlopu. Bedzie co wspominać w zimowe wieczory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie to już wspominam :) ale w wieczory jesienne i zimowe jak najbardziej, bo to bardzo urokliwe miejsce.

   Usuń
 2. Marzy mi się Wenecja bardzo, więc po cichu zazdroszczę i podziwiam piękne kolory na zdjęciach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi się marzyła kilka lat a to jak jest tam naprawdę jest znacznie lepsze niż moje wyobrażenia :)

   Usuń
 3. Wspaniałe zdjęcia, cudowne widoki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wenecja to Czarodziejka. Wiem coś o tym:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie bardzo podobają się urokliwe wąskie uliczki w Wenecji, woda, barwne kwiaty z wdziękiem opadające z balkonów nad głowami przechodniów... Pięknie jest. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jest pięknie, a wszystkie mity o Wenecji okazują się tylko mitami :)

   Usuń
 6. Przepiękne zdjęcia. O Wenecji dużo słyszałam, nie zawsze były to pochlebne opinie. Ja chcę zobaczyć na własne oczy. Planuję wybrać się pod koniec września.

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za odwiedzenie Zakładników Codzienności oraz za Twój komentarz